BIVAKOVACÍ PYTEL K2

23.12.2016 by J.Kada

[spider_facebook id=“1″]

 

BIVAKOVACÍ PYTEL K2

Za dlouhé roky ježdění po horách jsem měl možnost vyzkoušet několik žďáráků. Vyrážím během celého roku při nejrůznějších povětrnostních podmínkách. Vždy to však bylo také o komfortu vs. váha. V mnoha případech zvítězil malý stan pro jednoho za cenu vyšší hmotnosti. To se ale nyní mění. Bivakovací pytel K2 od firmy Sir Joseph je totiž kategorie sama pro sebe.

Zkušenosti

Nadhodím několik věcí, které mi dost vadily u jiných bivakovacích pytlů: nasoukat se do pytle, který má zip pouze na šířku ramen je úkol vhodný hadího muže; kapuce pytle kopíruje váš obličej a poskládat se dovnitř i s obsahem batohu je skoro vyloučené. K2 je parádní. Zalíbil se mi na první pohled a po vyzkoušení nemohu jinak než chválit. Zip vstupu je napříč v úrovni ramen a druhý krátký zip je podélný. Umožňuje tak pohodlný vlez i výlez. Kapuce či vchod je opatřen pružnou výztuhou, která zajišťuje dostatečný prostor pro obličej. Vchod je navíc možno zakrýt moskytiérou – věc, kterou jistě oceníte od jara do podzimu. Bivakovací pytel je více než prostorný pro pohodlný nocleh i uskladnění obsahu batohu. Více než v nohách pytle se mi jako skladovací prostor osvědčila prostorná kapuce. Výborné je i kromě váhy a rozměrů také rychlost sbalení oproti stanu. Při zimních výpravách jsem vždy nesnášel ranní balení stanu v silných mrazech. Pokaždé mi prokřehnou prsty. Málokterý výrobce stanů vyrábí obal na stan takový, aby jste jej pohodlně sbalili i namrzlý a v rukavicích. Žďárák K2 je sbalený během chvilky a do obalu se vejde bez nejmenších problém. Což je za mě další plus.

Co uvádí výrobce

SPECIFIKACE PRODUKTU

PRODUKTOVÁ ŘADA: ALPINE

DRUH VÝROBKU: BIVAKOVACÍ PYTLE

URČENO PRO: PÁNSKÉ, DÁMSKÉ, ZIMNÍ, EXPEDIČNÍ

VRCHNÍ MATERIÁL: EXEL DRY® TRIPLEX 300

VNITŘNÍ MATERIÁL: VODĚODOLNÝ ZIP

CELKOVÁ VÁHA: 760 g

 

POPIS A VLASTNOSTI PRODUKTU Stanový bivakovací pytel z vysoce funkčního materiálu s pružnou výztuhou vchodu, moskytiérou a rozšířeným prostorem na nohy umožňujícím uskladnění obsahu batohu. Voděodolný hlavní zip poskytuje maximální možnou ochranu před deštěm i v nepříznivých klimatických podmínkách.

 Možnost úplného uzavření bivakovacího pytle oboustranným voděodolným zipem

 Moskytiéra s oboustranným zipem zabraňující vnikání hmyzu

 Podlážka s PU zátěrem a tlakovou odolností 10 000 mm H2O

 Boční pomocný voděodolný zip usnadňující vlez a výlez

 Lepené švy

 Pomocná poutka pro zajištění žďáráku na štandu při manipulaci či větrném počasí

 Vyztužený kopulovitý tvar předního dílu

 Transportní pytel Ø 11 x 23 cm

 Délka 215cm, šířka v ramenou 85 cm, šířka v nohách 50 cm

 Pro osobu do 195 cm + spací pytel

Závěr

Zatím se mnou podnikl pouze výpravu na Kavkaz na Elbrus a zimní bivakování na Kralickém Sněžníku. Stoprocentní spokojenost. Zahrabán v metru sněhu jsem se v K2 a odpovídajícím spacáku cítil lépe, než ve stanu. Bivakovací pytel K2 zajišťuje dokonalou ochranu vašeho vybavení na cestách před nepříznivým počasím. Samozřejmostí je kvalita, která je u firmy Sir Joseph vyhlášená. Rozhodně doporučuji.

Více na http://www.sirjoseph.cz/