Austrálie

Austrálie2017-12-30T16:20:53+00:00

Cestou domů z Nového Zélandu jsme se zastavili na tři měsíce v Austrálii. Koupili auto a vyrazili. Blue Mountains – Kosciuszko NP – Wilsons Promontory NP – Tasmania – Great Ocean Road – Grampians – Flinders Ranges – Oodnadatta – Uluru – Kings Canyon – McDonnell Range – Alice Spings. Tři měsíce jsou však na Austrálii žalostně málo. Během této doby jsme projeli a viděli pouze zlomek nádhery, která se zde ukrývá.

Střecha kontinentální Austrálie Nenechte se zmást názvem. Nejsme nikde v Polsku, ale v Down Under Land neboli Austrálii. Kdo chce prozkoumat důkladněji Great Dividing Range, měl by navštívit některé z informačních center ať už v Jindabyne nebo v Coomě. Vybaví vás potřebnými informacemi a mapami. Překvapením pro nás bylo, že na rozdíl od jiných Národních parků jak je znáte, můžete…

Desert Blossom – Oodnadatta Je pekelné horko a přitom se bojíme, aby nezačalo pršet. Tisíc kilometrů prašných cest, městečka tvořená několika rozpadajícími se domky, pozůstatky staré železnice a několik přírodních unikátů. To vše nás čekalo a lákalo na treku Oodnadata skrz australskou pustinu.  

Overland Track Zpocení přeskakujeme z kamene na kámen a lezeme vzhůru. Slunko pořádně připaluje, ačkoli je ještě dopoledne. Skalní hrana už je jen kousek. Konečně se přes ni přehoupneme a s úlevou se můžeme narovnat. Mt. Ossa – nejvyšší vrchol Overland Tracku i celé Tasmánie. Stálo to za to! Pohled, jenž se nám naskytne, vskutku bere dech….