Sherpa 100

17.11.2016 by J.Kada

[spider_facebook id=“1″]

Energie sbalená na cestu

Tentokrát však není na mysli ta, kterou sníte, ale ta, kterou budete pohánět své přístroje a zařízení. V dnešní době už málokdo vyrazí na trek bez digitálního fotoaparátu, telefonu či navigace. Všechna tato zařízení je však potřeba také nějak živit.

Určitě to znáte. Pár týdnů se touláte opuštěnými horami mimo civilizaci, orientujete se díky navigaci, fotíte nádhernou krajinu kolem či točíte zajímavá videa a občas chcete dát vědět, že vás nic ještě nesežralo. Jenže ejhle! Právě po týdnu až dvou začnou mít všechna vaše zařízení větší či menší hlad. V tomto případě se mi výborně osvědčil externí akumulátor od firmy GOALZero. Sherpa 100 je dle mého názoru asi největší, který jsem ještě ochotný hodit do batohu a nést na zádech. Využil jsem ho při měsíčním pobytu na Kavkaze, kde jsem byl nejdéle týden bez přístupu k síti. Dobíjení kamery, tužkových baterii a telefonu bylo pravidlem prakticky denně, jelikož dostávali dost zabrat díky mrazu. Ten se však na externím akumulátoru neprojevil. Největší službu odvedl, když nás na čtyři dny ve stanu uvěznila bouřka. Celé dny jsme proleželi ve stanu a jediným zpestřením bylo jídlo, kterého však nebylo mnoho. Zachránil nás telefon s hrami a externí akumulátor, který ho dobíjel. Další drobnost, která občas přijde vhod je dioda dávající překvapivě dost světla.

Praktický je výstup dvou USB a možnost dobíjet více zařízení současně. Stejně tak se občas hodí i výstup pro notebook. Dobíjení ze sítě je samozřejmostí a je rychlé. Na delších cestách do odlehlejších oblastí oceníte možnost dobíjení externího akumulátoru solárním panelem. Jde však už o další váhu navíc a tak je dobré se rozmyslet, zda ho využijete nebo zvolit jinou kombinaci produktů od firmy GOALZero, která bude pro vaše potřeby vhodnější. Např. menší akumulátor + větší solární panel pro rychlejší dobíjení. Kombinací je spousta a určitě vám rádi poradí na http://goalzero.cz/ nebo http://www.alacademy.cz/

Co uvádí výrobce

Externí akumulátor SHERPA 100

Záložní zdroj energie, který můžete dobíjet solárním panelem. Sherpa 100 dokáže dobíjet notebooky, tablety, zrcadlovky a další! Mějte u sebe vždy záložní zdroj energie pro své notebooky, tablety a kamery a prodlužte jejich provozní dobu. Díky své velikosti snadno přibalíte Sherpa 100 do kufru či příruční tašky. Posviťte si s Sherpa 100 vestavěnou LED a pokračujte například ve čtení i večer. Rychlé dobití pomocí solárních panelů, v autě nebo ze sítě.

3 způsoby nabíjení SHERPA 100:

Slunce: SHERPA 100 lze nabíjet kompatibilním solárním panelem

Síť: Přiloženým adaptérem lze nabíjet SHERPA 100 ze sítě

Auto: SHERPA 100 můžete také nabíjet z 12V cigaretové zásuvky v autě (nabíječka do vozu je dodávána samostatně)

Technické parametry

Váha: 864g

Rozměry: 14.7 x 3.8 x 13.3 cm

Baterie Typ: Li-NMC Kapacita: 98Wh (11V, 8800mAh)

Vstup:

Charging port 8mm / blue: 14-22V (45Watts max.)

Výstup:

2x USB port: 5V, až 2.1A (10W), regulováno

6mm port: 12V, až 10A (120W), regulováno

Laptop port: 19 V, až 6A (120W), regulováno

Sidecar port (9 mm, boční) 9-13V, 0-10A (120W max), použití s Sherpa Inverter nebo pro řetězení AC inverter (output, dodáváno samostatně) 220V, až 0.45A (100W max), 50Hz

Světlo LED: 100mW, bílá LED

Závěr

Sherpa 100 je spolehlivý zdroj energie a pokrývá veškeré nároky, které mám pro moje zařízení ( zcadlovka Canon, kamera GoPro, navigace Garmin, telefon). Na výpravách, kde plánuji být déle než týden mimo civilizaci tak již nemusím řešit, které zařízení tuto dobu zvládne a které ne. Bezva volba pro dlouhodobý pohyb v terénu. Doporučuji.